turystyka

Hotele grupy Accor w Solidarity Week po raz czternasty!

Informacja prasowa 30 GRUDNIA 2019 R. Hotele grupy Accor w Solidarity Week po raz czternasty! Pracownicy hoteli należących do grupy Accor w regionie Europy Środkowej

Informacja prasowa

30 GRUDNIA 2019 R.
Hotele grupy Accor w Solidarity Week po raz czternasty!

Pracownicy hoteli należących do grupy Accor w regionie Europy Środkowej i Wschodniej wzięli udział w corocznej inicjatywie Solidarity Week. W ramach solidarnej akcji, w ciągu tygodnia w Polsce, Rumunii i Na Węgrzech zespoły hotelowe zorganizowały wydarzenia na rzecz pomocy wybranym fundacjom i stowarzyszeniom. Tegoroczna, 14. odsłona inicjatywy była wielkim sukcesem, a dzięki działaniom pomoc dotarła do 1000 dzieci i 100 zwierzaków ze schronisk.

Ideą, jaka stoi za wydarzeniami organizowanymi w trakcie Solidarity Week jest pomoc najbardziej potrzebującym zimą. Forma pomocy jest dowolna – od posiłków, przez zbiórkę żywności i dofinansowanie do wymarzonego prezentu po organizację magicznych Mikołajek. W tym roku zespoły hoteli należących do Accor zaangażowały się w pomoc po raz czternasty. Akcja odbyła się w dniach 9-15 grudnia.

W Polsce
Inicjatywa Solidarity Week odbyła się w Warszawie, Krakowie, Trójmieście i Poznaniu. W stolicy biura Accor i Orbis zorganizowały wymarzone prezenty świąteczne dla szesnastu podopiecznych ze świetlicy „Mały Książę”. Z kolei Sofitel przekazał niezbędny sprzęt i wyposażenie dla 200 pacjentów Szpitala Dziecięcego. Natomiast w hotelu Novotel Warszawa Centrum odbyło się świąteczne spotkanie dla 20 podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

Krakowskie hotele pomogły 50 podopiecznym z domu samotnej matki oraz ponad 30 zwierzakom ze schroniska. Novotel Kraków City West po raz 26. wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z Nami” współorganizował zabawę mikołajkową dla dzieci ze szkół specjalnych i przedszkoli integracyjnych. Podobne Mikołajki zorganizowały hotele Novotel, Mercure i ibis w Poznaniu we współpracy z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących. W Poznaniu pracownicy przygotowali także pokarm na zimę dla ptaków. Zbiórkę dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Promyk zorganizował również hotel ibis Gdańsk Stare Miasto.

i zagranicą
W inicjatywę włączyły się także hotele z Węgier, Rumunii, Czech, Macedonii i Bułgarii. W Pradze, dzięki gościnności hotelu MGallery, ponad 20 podopiecznych domu dziecka „Solenice” wzięło udział w niezapomnianym mikołajkowym dniu z warsztatami kulinarnymi i spacerem z atrakcjami po starówce. W Budapeszcie hotele przygotowały spotkanie wigilijne dla blisko 50 osób w trudnej sytuacji życiowej i zorganizowały pomoc dla ponad 20 zwierzaków ze schroniska. Z kolei w Rumunii i Macedonii dzięki inicjatywom pracowników odbyły się Mikołajki dla najbardziej potrzebujących. Z kolei Novotel Sofia ugościł na mikołajkowej imprezie 25 najmłodszych podopiecznych SOS Wioski Dziecięcej i zorganizował paczki z żywnością dla 60 mieszkańców w regionie Pravetz o łącznej wadze 600 kilogramów.

A to już wiesz?  Światowy Dzień Turystyki – 5 tricków na dobre podróżowanie

O grupie ACCOR

Accor jest wiodącą na świecie, kompleksową grupą hotelarską oferującą gościom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia w prawie 4,9 tys. hotelach, kurortach i rezydencjach w 110 krajach świata. Accor dysponuje niezrównanym portfolio marek hoteli, od luksusowych po ekonomiczne i od ponad 50 lat świadczy usługi związane z gościnnością.
Oprócz zakwaterowania, dzięki świadczonym usługom w zakresie gastronomii, rozrywki nocnej, wellbeing i coworkingu, Accor umożliwia nowe sposoby życia, pracy i spędzania czasu wolnego. Aby realizować cele biznesowe, portfolio Accor obejmuje także działalność ukierunkowaną na dystrybucję usług, działania operacyjne i doświadczenia w branży hotelarskiej. Goście mają dostęp do jednego z najbardziej atrakcyjnych programów lojalnościowych na świecie
Accor jest głęboko zaangażowany w tworzenie zrównoważonego rozwoju aktywnie działając na rzecz naszej planety i lokalnych społeczności. W ramach programu Planet 21 – Acting Here. Accor działa na rzecz „pozytywnego hotelarstwa”, a w ramach Accor Solidarity pomaga osobom w niekorzystnej sytuacji życiowej poprzez szkolenia zawodowe i dostęp do miejsc pracy.

Kontakt dla mediów

Agnieszka Kalinowska
Accor
T. +48(22) 829 35 48
[email protected]

ABOUT ACCOR
Accor is a world-leading augmented hospitality group offering unique and meaningful experiences in more than 4,800 hotels, resorts, and residences across 100 countries. With an unrivalled portfolio of brands from luxury to economy, Accor has been providing hospitality savoir-faire for more than 50 years.
Beyond accommodations, Accor enables new ways to live, work, and play with Food & Beverage, nightlife, wellbeing, and coworking brands. To drive business performance, Accor’s portfolio of business accelerators amplify hospitality distribution, operations, and experience. Guests have access to one of the world’s most attractive hotel loyalty programs—Le Club AccorHotels.
Accor is deeply committed to sustainable value creation, and plays an active role in giving back to planet and community. Planet 21 – Acting Here endeavours to act for positive hospitality, while Accor Solidarity, the endowment fund, empowers disadvantaged groups through professional training and access to employment.
Accor SA is publicly listed on the Euronext Paris Stock Exchange (ISIN code: FR0000120404) and on the OTC Market (Ticker: ACRFY) in the United States. For more information visit accor.com. Or become a fan and follow us on Twitter and Facebook.

A to już wiesz?  5 rzeczy, których nie wiedziałeś o Wielkiej Brytanii, a powinieneś!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy