Porady

Polski przepis na Hygge

Informacja prasowa Warszawa, 19.10.2018 r. Hygge to duńskie słowo dosłownie oznaczające wygodę. Szerzej rozumiane jako przytulność, błogostan, komfort samemu ze sobą i innymi ludźmi. Hygge

Informacja prasowa Warszawa, 19.10.2018 r.

Hygge to duńskie słowo dosłownie oznaczające wygodę. Szerzej rozumiane jako przytulność, błogostan, komfort samemu ze sobą i innymi ludźmi. Hygge to zaprzeczenie konsumpcjonizmu i wartości materialnych. Dotyczy natomiast bardziej stanów i nastrojów, a także składa się z drobnych rzeczy, których nie powinno się sobie odmawiać. Typowym przejawem hygge są np. świąteczne spotkanie w gronie najbliższych czy samotny wieczór w ciepłym domu pachnącym świecami, kiedy leżymy pod kocem, słuchając ulubionej muzyki i cieszymy się chwilą. Jaki jest polski przepis na Hygge sprawdziła marka sleepless in Warsaw.

Leniuchuj
Żyjemy w biegu, w czasach, kiedy pędzimy, czasami zapominając za czym. Codzienne obowiązki, harmonogramy w pracy, harmonogramy zajęć w tzw. czasie wolnym, plany treningowe, a nawet dokładnie zaplanowane wakacje. To wszystko jest zaprzeczeniem filozofii Hygge. Nie chodzi oczywiście o to, aby rzucić pracę, ale, aby w tej gonitwie znaleźć chwilę na leniuchowanie. Pozwólmy sobie na to, aby cieszyć się niespiesznym śniadaniem, pokrzątać się po domu w samej piżamie. Rozgrzejmy się poranną, parzoną w domu kawą, zapachem jesiennej herbaty, otulmy się szlafrokiem i pozwólmy sobie po prostu posiedzieć, obudzić się, zauważyć, że mamy przed sobą kolejny, piękny, słoneczny dzień, cieszmy się nim od samego rana. Hygge to komfort samemu ze sobą, dlatego dajmy sobie go.

Śpij dobrze
Poranne rozpieszczanie powinno zacząć się w łóżku, gdy wstajemy wypoczęte. Hygge to przytulność i błogostan dlatego niezwykle ważne jest w czym śpimy i spędzamy domowe poranki i wieczory. Piżamy sleepless in Warsaw wykonane są z wysokiej jakości bawełny, dostępne w wielu fasonach, spośród których każda kobieta wybierze ten idealny dla siebie. W kolekcji marki znajdziemy modele w formie dziewczęcej i romantycznej koszulki nocnej, seksowne, nocne małe czarne, wygodne komplety złożone z minibokserek i koszulek – na ramiączkach, z falbanami, z długimi i krótkimi rękawami. Kolory to błękit, pudrowy róż, ale także niezastąpiona czerń, czy absolutny hit nowej kolekcji, ale też sezonu w modzie – odcień nude. Hygge hołduje wygodzie, dlatego warto postawić na taką piżamę, która stworzy nam idealny komfort snu i pozwoli czuć się w niej atrakcyjnie.

A to już wiesz?  Szczepienia ochronne przed podróżami do krajów o odmiennym klimacie

Rozpieszczaj, nie rozpuszczaj
Hygge to zaprzeczenie konsumpcjonizmu, dlatego pamiętajmy aby się rozpieszczać, jednak nie zbytnio rozpuszczać. Filozofia, która mówi o komforcie bycia z kimś czy samemu, przytulności, a także ograniczeniu wartości materialnych nie sugeruje aby żyć w bylejakości. Przecież rzeczy słabe jakościowo, dadzą nam słabe jakościowo życie. Dlatego, wyznając filozofię Hygge, warto postawić na mniej, ale doskonałych przedmiotów, którymi się otaczamy. Kilka słabych jakościowo tiszertów zamieńmy na jeden dobry. Poliestrową piżamę zamieńmy na tę wykonaną z naturalnej bawełny. Jeśli do tego będzie uszyta z polskich materiałów, w Polsce, da to gwarancję najwyższej jakości i tworzenia zgodnie z Hygge. Nie wystarczy zwolnić tempa czy leniuchować, aby być Hygge. Rozpieszczajmy się, ale mądrze i świadomie.

Filozofia Hygge święci triumfy w Polsce. Skandynawski styl opanował najpierw nasze mieszkania dzięki sklepom Ikea, a od pewnego czasu inspiruje nas również w sposobie życia. Hygge to jednak nie tymczasowa moda, która przeminie, ale filozofia istniejąca już od XIX wieku. Hołduje jakości życia i rzeczom, którymi się otaczamy, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na komfort i przytulność. Te cechy niewątpliwie spełniają piżamy marki sleepless in Warsaw.
Więcej informacji o sleepless in Warsaw znaleźć można na stronie www.sleeplessinwarsaw.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy