Napoje

Dobrodziejstwa prosto ze słonecznej Sri Lanki

Informacja prasowa 27 lutego 2017 r. Dobrodziejstwa prosto ze słonecznej Sri Lanki Funkcjonujące nazewnictwo Sri Lanki, wiele mówi o jej charakterze. Starsza nazwa wyspy –

Informacja prasowa
27 lutego 2017 r.

Dobrodziejstwa prosto ze słonecznej Sri Lanki

Funkcjonujące nazewnictwo Sri Lanki, wiele mówi o jej charakterze. Starsza nazwa wyspy – Cejlon – w sanskrycie oznaczała lwa, natomiast znane nam dzisiaj określenie tłumaczy się jako „olśniewający kraj”. Z kolei Hindusi nazywają wyspę „łzą Indii” – ze względu na jej wygląd z lotu ptaka. Taka właśnie jest Sri Lanka, różnorodna i piękna w swojej odmienności. Także pod względem dobrodziejstw, których dostarcza zamieszkującym ją ludziom.
Sri Lanka obfituje w wiele nieznanych w Europie gatunków roślin i owoców. Jest też ojczyzną przypraw i najlepszej, czarnej herbaty. Lankijczycy nie należą do bogatych społeczności, dlatego w codziennym czynnościach takich jak: gotowanie, sprzątanie oraz pielęgnacja urody, wykorzystują dobrodziejstwa, którymi obdarza ich wyspa. Producent cejlońskiej herbaty Akbar, opowiada o lankijskich zastosowaniach dobrze znanych nam produktów.

Ryby
Ryby i owoce morza to zaraz obok ryżu z curry podstawowy składnik lankijskiej diety. Wyspa od wschodu otoczona jest przez Zatokę Bengalską, a od południa Oceanem Indyjskim. Mieszkańcy zaopatrzeni są zatem w ryby zarówno słodko, jak i słonowodne. Podawane są tutaj na wiele sposobów: parowane, smażone, gotowane i wędzone. Popularną metodą przygotowywania ryby jest marynowanie jej w herbacie. Wystarczy zrobić mocny napar, np. z herbaty Akbar i zanurzyć w niej na całą noc osoloną rybę. Lankijczycy lubią też spożywać ryż gotowany w herbacie. Przyrządzając go w domu, wystarczy dodać do gotującego się w wodzie ryżu 2 łyżeczki czarnej, cejlońskiej herbaty.

Orzechy
Najpopularniejszym orzechem powszechnie wykorzystywanym w Europie i najczęściej importowanym ze Sri Lanki jest… kokos. Jego korzystny wpływ na zdrowie i urodę, doceniany przez wiele kobiet w naszym kraju, jest doskonale znany także Lankijczykom. Poza jego walorami smakowymi, które często wykorzystują w kuchni, kokos jest również stosowany w pielęgnacji urody. Lankijki stosują wodę kokosową jako tonik do twarzy – doskonale nawilża, działa przeciwzapalnie oraz łagodzi oparzenia słoneczne. Natomiast regularne dodawanie kilku kropel wody kokosowej do szamponu, wzmacnia i odżywia włosy.

Herbata
Sri Lanka słynie z wysokogórskich i rozległych plantacji herbaty. Jest ona uprawiana na wyspie już od ponad 150 lat. Nic więc dziwnego, że Lankijczycy wiedzą najlepiej, jak wykorzystać wszystkie jej dobroczynne właściwości. Herbata używana jest tam nie tylko w celu ugaszenia pragnienia. Zaparzone liście przynoszą ulgę przy poparzeniach lub po ukąszeniach owadów. Lankijczycy równie często stosują liście herbaty przy bólach i infekcjach zębów.
Chcąc mieć pewność, że korzystamy w domu z prawdziwej, lankijskiej herbaty, warto szukać na jej opakowaniu znaku cejlońskiego lwa. Ten wyjątkowy certyfikat świadczy o tym, że herbata została nie tylko wyhodowana i zebrana na wsypie, ale również tam zapakowana. Dzięki temu cały aromat liści zostaje szczelnie zamknięty w opakowaniu. Tego rodzaju certyfikat posiadają wszystkie produkty marki Akbar.
Więcej informacji na stronie www.akbar.pl

Więcej informacji o Akbar:
Akbar to mieszanka wyśmienitych herbat, pochodzących z najczystszych plantacji na świecie – górzystych, zachodnich stoków Sri Lanki. To, co ją wyróżnia to intensywnie czerwona, szlachetna barwa i cudowny, głęboki aromat, charakterystyczny dla wysokogórskich gatunków. O jej wyjątkowości świadczy cejloński lew, który znajduje się na każdym opakowaniu herbat Akbar i gwarantuje, że jest ona w 100% herbatą cejlońską. Nad całym procesem upraw, zbiorów i pakowania herbat Akbar, od ponad pięciu pokoleń czuwa Akbar Brothers. Jest to rodzinna firma, która dzięki nowoczesnej technologii przetwarzania i pakowania, potrafi zamknąć w pudełku cały aromat i bogactwo smaku cejlońskich liści herbacianych. To właśnie tym procesom zawdzięczamy szlachetną barwę i głęboki aromat herbaty Akbar. Dystrybutorem marki w Polsce jest firma Levant Foods, która oferuje czarne, cejlońskie herbaty w trzech odsłonach: Pure Ceylon, Earl Grey oraz Gold.

Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT Foods – importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności. Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdza m.in.: uzyskany ośmiokrotnie tytuł “Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – “Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.
Więcej informacji znaleźć można na stronie producenta www.levant.pl