Ferie

Ferie zimowe na Basenach Mineralnych

Materiał dla mediów Solec Zdrój, 29 stycznia 2015 Ferie zimowe na Basenach Mineralnych Trwają ferie zimowe, na które co roku z utęsknieniem czekają zarówno uczniowie,

Materiał dla mediów
Solec Zdrój, 29 stycznia 2015

Ferie zimowe na Basenach Mineralnych
Trwają ferie zimowe, na które co roku z utęsknieniem czekają zarówno uczniowie, jak też ich rodzice. Aby ciekawie spędzić ten czas nie trzeba wcale wyjeżdżać w Tatry lub poza granice kraju. Wręcz przeciwnie – warto poszukać atrakcji blisko miejsca naszego zamieszkania. W województwie świętokrzyskim są nią Baseny Mineralne w Solcu – Zdroju.

Ferie zimowe to czas, który chcemy spędzić wspólnie z rodziną, w miejscu przyjaznym zarówno nam, jak i naszym dzieciom. Dlatego szukamy lokalizacji, zapewniającej spokój i relaks, a jednocześnie nie zapominamy o młodszych, spragnionych atrakcji uczestnikach wyjazdu. W takiej sytuacji doskonałym wyborem jest Solec Zdrój – miejscowość, która pozwala na aktywne spędzenie urlopu i odpoczynek w zaciszu uzdrowiska.

Zimowe chwile relaksu
Solec-Zdrój to niewielkie i bardzo spokojne uzdrowisko, które przyciąga turystów leczniczymi właściwościami klimatu, pięknem krajobrazu oraz naturalnymi zasobami wód mineralnych. Czynniki te wywierają korzystny wpływ na organizm człowieka, sprawiając, że wypoczynek w tym miejscu jest prawdziwym lekarstwem dla ciała i ducha. Przebywając tutaj warto skorzystać z kąpieli w leczniczej wodzie siarczkowej. Basen solankowo – siarczkowy znajdujący się w obiekcie Baseny Mineralne to gorący basen wypełniony silnie zmineralizowaną wodą o zawartości aktywnych związków siarki, które bardzo pozytywnie wpływają na naszą urodę i zdrowie. Na terenie Basenów Mineralnych znajduje się również Centrum Zdrowia, które oferuje szeroki wachlarz zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych oraz relaksacyjnych.

Zimowa frajda na basenie
Baseny Mineralne to także miejsce, w którym mnóstwo atrakcji dla siebie znajdą najmłodsi goście. Dzieci mogą korzystać z dwóch zjeżdżalni typu kamikadze o długości 15 m na terenie basenu rekreacyjnego oraz miło spędzać czas w brodziku o powierzchni 28,75 m² i temperaturze wody 33 – 34°C. Maluchy odnajdą tutaj takie akcesoria do zabawy jak: zjeżdżalnia ,,Słonik’’, jeż wodny oraz maty do pływania, zabawki i przybory wypornościowe. Dla starszych jest boisko do siatkówki i koszykówki wodnej czy bramki do piłki wodnej. Obiekt oferuje również naukę pływania pod okiem profesjonalnych trenerów. Po intensywnej zabawie rodzina może wybrać się do smacznej restauracji, zlokalizowanej na terenie obiektu.

A to już wiesz?  Gotowy na ferie na stoku?

Więcej informacji na temat Basenów Mineralnych w Solcu Zdroju można znaleźć na stronie: http://www.basenymineralne.pl/

Dodatkowe informacje
Malinowe Hotele to sieć ośrodków medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Malinowy Raj – nowa inwestycja, która zostanie oddana do użytku w połowie 2015 r.). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness.

Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Malinowy Dwór otrzymał w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku. Nagrodzone przez Polską Organizację Turystyczną certyfikatem ,,Najlepszy Produkt Turystyczny w Polsce w 2013 r.’’ Nagodzone w XIV edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Sposób na sukces’’ pod patronatem Prezydenta RP. Nagodzone Godłem ,,Nasze Dobre Świętokrzyskie – 2013’’
Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy