Latanie

Podróże lotnicze Polaków

Warszawa, 26 stycznia 2015 r. Podróże lotnicze Polaków Raport najpopularniejszych kierunków podróży lotniczych 2014 wg empiktravel.pl Multiproduktowy serwis turystyczny empiktravel.pl prezentuje dane dotyczące podróżniczych wyborów

Warszawa, 26 stycznia 2015 r.

Podróże lotnicze Polaków

Raport najpopularniejszych kierunków podróży lotniczych 2014 wg empiktravel.pl
Multiproduktowy serwis turystyczny empiktravel.pl prezentuje dane dotyczące podróżniczych wyborów swoich klientów w minionym roku oraz prognozuje hity kierunków lotniczych 2015.

Podróżowanie na własną rękę staje się coraz bardzie popularne – według danych Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego IATA, globalne przewozy pasażerskie pod koniec roku 2014 wzrosły o 6% r/r. Z myślą o wciąż rosnącej grupie Polaków, zainteresowanych samodzielną organizacją wyjazdów wakacyjnych, empiktravel.pl oferuje kompleksową ofertę biletów lotniczych w każdym kierunku świata, w unikalnej formule dla łowców okazji oraz blisko 400 tys. miejsc noclegowych w licznych hotelach w Polsce i za granicą.

W jakich kierunkach i kiedy Polacy latali w 2014 roku? Których przewoźników obdarzali największym zaufaniem? Prezentujemy dane dotyczące wyborów klientów empiktravel.pl podróżujących na własną rękę.

Gdzie, kiedy i jak latamy?
W segmencie biletów lotniczych na empiktravel.pl widoczny jest podział klientów – na podróżujących na trasach długodystansowych oraz na wybierających krótsze loty. Podróże do odległych destynacji wybierało aż 65% podróżujących na własną rękę. Co ósmy klient portalu, kupujący bilety lotnicze wybrał się w minionym roku do Nowego Jorku. Taka sama liczba klientów wyleciała do Bombaju. Wśród najczęściej wybieranych kierunków znalazły się także Bangkok, Kuala Lumpur oraz Rio de Janeiro.

W pierwszej dwudziestce zestawienia najpopularniejszych kierunków 2014 roku znalazły się także największe miasta Europy – Ateny, Paryż, Lizbona, Barcelona, Londyn. Te destynacje cieszą się niesłabnącą popularnością, zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych, korzystających z Corporate Travel Management empiktravel.pl.

Podobnie jak w roku ubiegłym klienci serwisu chętnie latali także w kierunkach egzotycznych. Oprócz plasujących się w pierwszej trójce najpopularniejszych odległych destynacji – Bangkoku i Bombaju – często podróżowano także do Delhi oraz Tokyo. W 2014 roku powodzeniem cieszyły się także loty do Istambułu i Tel Avivu.

Wzmożone zainteresowanie podróżami do destynacji plasujących się w czołówce rankingu wynikało w dużej mierze z licznych ofert promocyjnych na bilety lotnicze w tych kierunkach, organizowanych przez zaufanych przewoźników. Wśród linii lotniczych, które klienci obdarzyli w 2014 roku największych zaufaniem znalazły się: LOT Polish Airlines, Lufthansa, Air France, British Airways, KLM, Iberia, Air Berlin, Aegan, Aeroflot, Turkich Airlines, a także linie klasy Premium – m.in. Emirates Airlines.

Znacznym ułatwieniem dla klientów szukających lotów w najniższych cenach jest kalendarz promocji empiktravel.pl, w którym są oznaczone wszystkie najtańsze połączenia dostępne w wybranej ofercie. Kalendarz dostępny na stronie http://www.empiktravel.pl/hit/lowca-okazji pozwala klientom zaoszczędzić czas i pieniądze, dzięki czemu szybko zdobywa popularność, stając się jedną z podstawowych ścieżek składania rezerwacji.
Z danych empiktravel.pl wynika również, że w podróże indywidualne Polacy najczęściej wybierali się w okresie wakacyjnym – wzmożona ilość wylotów utrzymywała się od początku czerwca do drugiej połowy września 2014 roku. Rezerwacji, szczególnie na loty długodystansowe do Nowego Jorku czy Bombaju, dokonywano najczęściej ze sporym wyprzedzeniem – 13% klientów serwisu swoje bilety lotnicze kupiło już w styczniu.

Znaczące wzrosty liczby transakcji w segmencie biletów lotniczych serwis odnotował także w marcu oraz w maju. W okresie wiosennym popyt biletów stymulowały przede wszystkim atrakcyjne promocje. Dla przykładu bilety na lot w obie strony na trasie Warszawa-Bombaj-Warszawa można było kupić za mniej niż 1000 zł, a na loty do Aten obowiązywała cena nawet 40% niższa niż zwykle. Znaczna większość (ponad 80%) klientów empiktravel.pl podróżujących indywidualnie rezerwacji biletu lotniczego dokonała on-line. Niespełna 20% z nich zakupu dokonała off-line, za pośrednictwem Doradcy Klienta empiktravel.pl.

Przewidywane trendy w 2015 r.:
„W roku 2015 nadal rosnącą popularnością będą się cieszyły loty europejskie – m.in. do Londynu, Paryża, Aten, Barcelony czy Lizbony. Podróże w tych kierunkach obejmują zarówno loty prywatne, w celach wypoczynkowych, jak i wizyty służbowe. Prognozujemy, że równolegle będzie rosło zainteresowanie lotami długodystansowymi – do Stanów Zjednoczonych oraz w kierunkach Azjatyckich (m.in. Pekin, Bangkok, Singapur, Tokyo, Hongkong). W przypadku dalekich lotów, kluczowe znaczenie dla ich popularności będą miały okresowe obniżki cen i promocje organizowane przez największych przewoźników. To one bowiem sprawiają, że odległe i nieraz egzotyczne destynacje stają się coraz bardziej przystępne dla podróżujących” – mówi Tomasz Szatrow, Category Manager empiktravel.pl.

Pełna infografika dotycząca najpopularniejszych kierunków podróży lotniczych według empiktravel.pl znajduje się pod adresem: http://www.empiktravel.pl/hit/podroze-lotnicze-2014

***
Empiktravel.pl to multiproduktowy serwis turystyczny, oferujący kompleksową ofertę biletów lotniczych w najlepszej cenie w każdym kierunku świata, wybór ponad 600 tys. wyjazdów wakacyjnych, wiele atrakcyjnych ofert dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat oraz hotele.
Zarówno www.empiktravel.pl, jak i sklepami internetowymi www.empik.com, www.smyk.com i www.empikfoto.pl – zarządza spółka E-commerce Services, należąca do spółki Empik Media & Fashion S.A., notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.