Wiadomości branżowe

35. PZU Maraton Warszawski Sportową Imprezą Masową Roku

PZU Maraton Warszawski otrzymał wyróżnienie podczas prestiżowej Gali Mistrzów Sportu. Nagrodę z rąk Andrzeja Klesyka, prezesa PZU SA odebrał Marek Tronina, dyrektor Fundacji Maraton Warszawski.

35. PZU Maraton Warszawski był największym biegiem maratońskim w Europie Środkowo-Wschodniej w ubiegłym roku. Na starcie stanęło 11834 biegaczy. “Bieg na Piątkę” ukończyło 3161 osób. Metę 35. PZU Maratonu Warszawskiego przekroczyło 8506 biegaczy. To rekord frekwencji. Wzdłuż trasy uczestników wspierały dziesiątki tysięcy kibiców.
 
– Podobno emocje, jakie towarzyszą maratończykowi, kiedy przekracza linię mety są nie do opisania. Euforia, poczucie dumy z pokonania własnych słabości i… ulga, że to już koniec. Te wyjątkowe emocje towarzyszą tysiącom uczestników biegów maratońskich – coraz większej rzeszy zwykłych ludzi, którzy postanowili wstać z foteli i postawić na zdrowy styl życia. Dzięki pracy Marka Troniny i jego Fundacji powoli zbliżamy się w Warszawie do tego, co można zobaczyć podczas maratonów w Nowym Jorku czy Londynie – wielkiego wydarzenia dla miasta i żywiołowego dopingu dla maratończyków na całej trasie. Jestem dumny, że swój udział w tym sukcesie mógł mieć również PZU. – mówi podczas gali Andrzej Klesyk, prezes PZU.
 
 
 
PZU wspierał wydarzenie promując jednocześnie zdrowie. Na Stadionie Narodowym powstała strefa dedykowana zawodnikom, rodzinom startujących, kibicom i spędzającym tam czas warszawiakom. Do dyspozycji odwiedzających PZU przygotował specjalny namiot medyczny „Przystanek Zdrowie” oraz wiele innych atrakcji.
 
PZU od dawna prowadzi liczne działania na rzecz ochrony zdrowia. Udział w Maratonie Warszawskim był naturalną konsekwencją wcześniejszego zaangażowania w tym obszarze. Poprzez fundusz prewencyjny PZU każdego roku przekazuje miliony złotych na liczne projekty dotyczące profilaktyki zdrowotnej i promocji zdrowego trybu życia.
 

inf

Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts