Wiadomości branżowe

PMPG wygasza serwis Sport24.pl, marka pozostaje w grupie

Zarząd Platformy Mediowej Point Group (GPW POINTGROUP, PGM) zdecydował o wygaszeniu serwisu Sport24.pl. Z końcem roku serwis zostanie zamknięty. Marka nadal pozostanie w portfolio Grupy PMPG.Decyzja o wygaszeniu serwisu sportowego jest związana z konsekwentną realizacją strategii Grupy, która obecnie koncentruje się na rozwoju brandów WPROST i „Do Rzeczy” oraz umacnianiu pozycji w segmencie

Zarząd Platformy Mediowej Point Group (GPW POINTGROUP, PGM) zdecydował o wygaszeniu serwisu Sport24.pl. Z końcem roku serwis zostanie zamknięty. Marka nadal pozostanie w portfolio Grupy PMPG.

Decyzja o wygaszeniu serwisu sportowego jest związana z konsekwentną realizacją strategii Grupy, która obecnie koncentruje się na rozwoju brandów WPROST i „Do Rzeczy” oraz umacnianiu pozycji w segmencie mediów opiniotwórczych.

Zamknięcie serwisu Sport24.pl to naturalna konsekwencja przyjęcia strategii wygaszania i stopniowej likwidacji aktywności pozostających poza głównym obszarem zainteresowania spółki i nie stanowiących istotnego uzupełnienia czy wartości dodanej dla kluczowych działalności.

Ponadto, w ocenie Zarządu, zamknięcie serwisu, który pozostawał nierentowny, przyczyni się do poprawy wyników grupy. Zgodnie z opublikowaną przez PMPG prognozą, EBITDA GK PMPG za powinna przekroczyć 4 mln zł (4 028 tys. zł).

 

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Piąty wspólny projekt Grupy Dobry Hotel i Best Western powstanie w Krakowie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy