Wiadomości branżowe

Zawody Cross Monster w Białce Tatrzańskiej

Teaser

Monster slalom, zjazd na krechę oraz wyścig gokartem to trzy dyscypliny, które złożą się na zawody Cross Monster, zamykające oficjalnie sezon letni w Białce Tatrzańskiej – Zakończenie Lata. Impreza organizowana jest 21 września br. przez partnerów projektu Czas na Białkę, miejscowych przedsiębiorców, którzy działają wspólnie, aby razem promować Białkę Tatrzańską i jej atrakcje.

Przez całe lato dużą atrakcją dla odwiedzających Białkę jest wypożyczalnia monsterrollerów działająca przy Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. Monsterrollery, udostępnione przez firmę rhSPORT Centrum Narciarstwa i Sportu, to terenowe hulajnogi, na których można zjeżdżać po trawie ze stoku narciarskiego. – Górska hulajnoga to bardzo uniwersalny, wygodny, a przede wszystkim bezpieczny wynalazek – podkreśla Roman Haładyna z rhSPORT, inicjator letniej zabawy w Białce. – Monsterroller wyposażony jest w niezawodne, tarczowe hamulce hydrauliczne, które są w stanie zatrzymać pędzący z góry pojazd nawet na mokrej trawie. Potężna hulajnoga o wadze osiemnastu kilogramów pokona każdy stok! Zaletą tego sprzętu jest to, że bez większego problemu może zjechać na niej osoba w każdym wieku. Jazda przypomina trochę zjazd rowerowy, a trochę jazdę na nartach – dodaje.

Monsterrollery będą główną atrakcją Zakończenia Lata, imprezy kończącej wakacyjny sezon w Białce Tatrzańskiej. W zawodach Cross Monster wystąpią trzyosobowe drużyny reprezentujące polskie ośrodki narciarskie posiadające wypożyczalnie górskich hulajnóg. Kibice będą mogli zagrzewać do rywalizacji zawodników w trzech konkurencjach na czas. Będą to: Monster slalom, Zjazd na krechę oraz Wyścig gokartem. Turniej rozpocznie się 21 września w samo południe. Sportowym zmaganiom towarzyszyć będzie dobra muzyka, pyszny poczęstunek, drinki przyrządzone specjalnie na tę okazję. Wieczorem w Klubie Bania odbędzie się dyskotekowe after party.

Po zawodach, a przed wieczornymi tańcami, warto wpaść i zrelaksować się po sportowych emocjach w naszym kompleksie termalnym – mówi Joanna Łazarczyk, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Termy Białka. – Na zawodników i wszystkich kibiców czekają baseny w strefie głośnej i cichej, a także odpoczynek w saunie, gdzie od niedawna działa tężnia solankowa. Odpoczynek zapewni także wizyta w naszym SPA, gdzie na gości czeka wiele relaksujących zabiegów.

Zakończenie Lata jest częścią projektu Czas na Białkę, zainicjowanego przez grupę piętnastu lokalnych przedsiębiorców we współpracy z regionalnymi władzami: sołectwem Białki Tatrzańskiej oraz gminą Bukowina Tatrzańska. Celem tego przedsięwzięcia jest wyeksponowanie atutów podhalańskiej miejscowości jako ważnego miejsca na turystycznej mapie Polski.

Źródło Terma Białka. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts