Wiadomości branżowe

SANTE – BSA Tour drużynowym Mistrzem Polski

Teaser

Godzinny wyścig, trasa wypełniona wieloma przeszkodami, walka do ostatnich metrów i kilka metrów dzielących dwa pierwsze zespoły Tak w skrócie można opisać zaciętą rywalizację drużynową podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim MTB, które w pierwszy weekend lipca odbyły się w Żerkowie. Dodajmy, Mistrzostw bardzo udanych dla grupy Sante BSA, która z wielkopolskiej miejscowości wróciła z medalami z najcenniejszego kruszcu.

Drużynowe Mistrzostwo Polski jest kolejnym osiągnięciem drużyny wspieranej od lutego 2013 roku przez tytularnego sponsora – SANTE. Firma SANTE produkując zdrową żywność funkcjonalną przywiązuje olbrzymią wagę do promocji zdrowego trybu życia poprzez odżywianie oraz aktywność fizyczną . Wierzymy, że pomoc finansowa oraz zaopatrywanie kolarzy w zdrowe produkty to gwarancja sukcesu. Pierwsze duże osiągnięcie przyszło szybciej niż się spodziewaliśmy.     

Ekipa w składzie: Piotr Kurczab , Patryk Adamkiewicz, Aleksandra Podgórska oraz Bartosz Banach okazała się być najbardziej wyrównaną spośród wszystkich drużyn startujących w Mistrzostwach Polski. Wyrównany był również sam wyścig, obfitujący w wiele zmian na prowadzeniu oraz zwrotów akcji. Wszystko rozegrało się na samym finiszu, czego dowodem była tylko 13-sekundowa różnica czasowa na linii mety między pierwszym a drugim zespołem.

Na ostatnią zmianę na drugiej pozycji z kilkusekundową stratą do prowadzących wyruszył reprezentant Sante BSA – Bartosz Banach. Zajmujący wysoką 7 pozycję w międzynarodowej klasyfikacji generalnej UCI Mountain Bike Marathon Series zawodnik odrobił stratę z nawiązką i dojechał do mety na pozycji lidera. Radości nie było końca… takiego wyniku ze strony wypływającej na szerokie wody grupy Sante BSA nikt się chyba nie spodziewał. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy 4F Racine Team, a za nimi z prawie trzyminutową stratą do zwycięzców linię mety przekroczył członek ekipy MTB Silesia Rybnik.  

Wyścig zespołowy podczas najważniejszej imprezy kolarskiej w naszym kraju od lat przyciąga uwagę wszystkich fanów tej dyscypliny sportu. W wyróżniający się niezmienną zasadą wyścigu – w każdej drużynie musi być jeden senior, co najmniej jedna kobieta oraz minimum jeden młodzieżowiec (U 23) i junior – najważniejsze jest umiejętne połączenie doświadczenia z młodością, rutyny z  młodzieńczą siłą i talentem. Właśnie z tego względu sukces Sante BSA Pro Tour zasługuje na szczególne uznanie. 

Gdy emocje po drużynowej rywalizacji już opadły przyszedł czas na rozstrzygnięcia w wyścigach indywidualnych w kategorii seniorów i juniorów. W tej ostatniej wśród mężczyzn drugą lokatę na podium zajął członek „złotej ekipy” Patryk Adamkiewicz. To znakomity rezultat na początku sportowej kariery, który z pewnością zmotywuje Adamkiewicza do jeszcze cięższej pracy. Innych drużynowych Mistrzów Polski – Bartosza Banach i Piotr Kurczaba w kategorii „Elita” rozdzieliły niespełna dwie minuty. Kurczab zameldował się na mecie na piątej, Banach na szóstej pozycji.

Ósme miejsce w seniorskiej kategorii „Elita” kobiet zajęła Aleksandra Podgórska. Zwyciężyła wracająca po długiej kontuzji, srebrna medalistka z Igrzysk w Pekinie – Maja Włoszczowska. Miejmy nadzieję, że do jej sukcesów na Mistrzostwach Świata i Igrzyskach wkrótce nawiążą zawodnicy Sante BSA. Startem na tegorocznych Mistrzostwach Polski oraz obecnością na wysokich miejscach w klasyfikacji UCI udowodnili, że o ich przyszłość można być spokojnym.

 

***

Sante znaczy zdrowie – od początku swojego istnienia działamy zgodnie z tą filozofią. Firma Sante A. Kowalski sp. j. jest ekspertem w produkcji żywności funkcjonalnej czyli żywności korzystnej dla zdrowia oraz liderem na rynku musli, produktów sojowych i cukru trzcinowego. W portfolio firmy znajduje się około 100 pozycji produktowych wspierających zdrowy tryb życia i odżywiania. Utrzymujemy dynamiczny i stały wzrost obrotów, a nasze produkty cieszą się uznaniem konsumentów w kraju i za granicą – w Wielkiej Brytanii, na Litwie, w Estonii, Szwecji, Austrii, Islandii, ale też na Bliskim Wschodzie. Pozycję firmy i marki Sante potwierdzają też liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak tytuł „Gazeli Biznesu” przyznawany w rankingu dziennika „Puls Biznesu”, wyróżnienie w plebiscycie „Złoty Paragon”, „HIT HANDLU” i „Laur Konsumenta”.

 

***

Dodatkowych informacji udziela:

Michał Zegar

Public Relations

Sante A. Kowalski Sp. j.

Tel. +48 791 924 473

e-mail: [email protected]

Źródło Sante. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy