Wiadomości branżowe turystyka

Linie Emirates otwierają pierwsze na świecie centrum Aviation Experience

Teaser

300 metrów kwadratowych powierzchni przy kolejce Emirates Air Line

Warszawa, 13 czerwca 2013 r. – Linie lotnicze Emirates ogłosiły plany otwarcia nowej atrakcji o tematyce lotniczej w Londynie w lipcu tego roku.

Najnowsza atrakcja turystyczna Londynu, o nazwie Emirates Aviation Experience, będzie pierwszym tego typu obiektem na świecie. Centrum Emirates Aviation Experience będzie się mieściło po południowej stronie kolejki Emirates Air Line w Londynie, na powierzchni niemal 300 metrów kwadratowych i będzie umożliwiało odwiedzającym poznanie operacyjnych zasad działania linii lotniczych oraz nowoczesnych rozwiązań, wykorzystywanych na potrzeby lotów pasażerskich.

„Obiekt został wyposażony w najnowocześniejsze technologie, dzięki którym będzie umożliwiał poznanie dynamicznego świata lotnictwa”, powiedział Tim Clark, Prezes Emirates Airline. „Dzięki naszemu centrum, które będzie łączyło rozrywkę z edukacją, odwiedzający dowiedzą się, co jest niezbędne, by 560-tonowy samolot  wzbił się w powietrze na ponad 10 tysięcy metrów. Naszym celem jest przybliżenie odwiedzającym złożonych zależności fizyki nowoczesnego lotnictwa, w otoczeniu umożliwiającym przyswajanie wiedzy w sposób praktyczny, przystępny i przyjemny”.

Wyposażone w najnowocześniejsze technologie, interaktywne ekrany oraz modele samolotów w rozmiarach rzeczywistych, poszczególne strefy centrum Emirates Aviation Experience zabiorą odwiedzających w podróż do świata lotnictwa.

Centrum Emirates Aviation Experience będzie również wyposażone w pierwsze ogólnodostępne symulatory lotów pasażerskich, włączając dwa symulatory lotów samolotami typu Airbus 380 oraz dwa – samolotami typu Boeing 777. Symulatory wyposażono w panoramiczne ekrany, dzięki którym uczestnicy będą mogli zmierzyć się z wyzwaniem uniesienia samolotu w powietrze oraz samodzielnego lądowania. Centrum będzie dostępne dla osób w każdym wieku. Otwarcie zaplanowano na szczyt sezonu turystycznego, w lipcu tego roku.

Emirates są z tą częścią Londynu szczególnie związane od czasu otwarcia Emirates Air Line, popularnej kolejki linowej łączącej dwa brzegi Tamizy. Emirates Air Line powstała w ramach 10-letniej umowy sponsorskiej, zawartej w czerwcu ubiegłego roku. Oczekuje się, że otwarcie Emirates Aviation Experience, po roku od otwarcia Emirates Air Line, będzie dodatkowym czynnikiem stymulującym turystykę i wspomoże rozwój tego obszaru Londynu. 

Źródło Emirates. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts