Wiadomości branżowe

Sprzątamy świat wspólnie od 21 lat

Tradycyjnie w trzeci weekend września mają miejsce w Polsce wielkie porządki. Wszystko w ramach akcji Sprzątania Świata.Jako społeczeństwo mniej śmiecimy i nasza świadomość ekologiczna jest większa niż dwie dekady temu. Sprzątanie Świata okazało się trwałym narzędziem edukacyjnym, informacyjnym, wychowawczym. Kampania odnosi sukces – mówi serwisowi infoWire.pl

Tradycyjnie w trzeci weekend września mają miejsce w Polsce wielkie porządki. Wszystko w ramach akcji Sprzątania Świata.

Jako społeczeństwo mniej śmiecimy i nasza świadomość ekologiczna jest większa niż dwie dekady temu. Sprzątanie Świata okazało się trwałym narzędziem edukacyjnym, informacyjnym, wychowawczym. Kampania odnosi sukces – mówi serwisowi infoWire.pl Sławomir Brzózek, prezes Fundacji Nasza Ziemia.

W tym roku akcja skupia się na odpowiedzialnej turystyce. Od kwietnia aż do finału, który odbędzie się 20 września, uczymy stylu wypoczynku przyjaznego dla środowiska – wyjaśnia Małgorzata Izdebska z Fundacji Nasza Ziemia. I choć kampanii ekologicznej przyświeca teraz hasło „Turysto! Szanuj środowisko!”, to nadal priorytetem jest ten sam cel: budowanie społeczeństwa świadomego i odpowiedzialnego za otoczenie.

Centralne wydarzenia 21. edycji Sprzątania Świata odbędą się w najbliższy weekend. Na Mazurach uprzątnięty zostanie Kanał Węgorzewski, natomiast w Warszawie – brzegi Wisły oraz glinianki w Parku Moczydło. Podobne wydarzenia finałowe odbędą się licznie w całej Polsce.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Stres na zimowym wyjeździe – dlaczego ludzie nie potrafią wypoczywać?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy