Wiadomości branżowe turystyka

Top 10: miasta w kolorach tęczy

Żyć kolorowo mogą wszyscy. Ale w kolorowym mieście już tylko nieliczni. Każdy może jednak wybrać się w miejsca, które urzekają swoją barwą. Biały, różowy, a może niebieski?  Wybierz jednokolorowe miasto na swoją następną podróż. 1.      SantoriniSantorini to miejsce ukształtowane przez

Teaser

Żyć kolorowo mogą wszyscy. Ale w kolorowym mieście już tylko nieliczni. Każdy może jednak wybrać się w miejsca, które urzekają swoją barwą. Biały, różowy, a może niebieski?  Wybierz jednokolorowe miasto na swoją następną podróż.
 
1.      Santorini
Santorini to miejsce ukształtowane przez wulkaniczne erupcje. Spośród wysokich klifów wyłaniają się białe budynki, które w połączeniu z turkusem wody dają przepiękny widok. Santorini nazywane jest „wyspą wampirów”. A to za sprawą odbijającej się na białych budynkach czerwieni zachodzącego słońca,. Wybierając się w te strony warto więc mieć przy sobie główkę czosnku.

 
2.      Jaipur
Jednym z bardziej malowniczych miejsc Indii jest „różowe miasto” – Jaipur. Legendy głoszą, że miasto swój kolor zawdzięcza maharadży Ram Singh. Kazał on przemalować budynki na powitanie księcia Walii. Wybrał kolor różowy, gdyż według indyjskiej tradycji jest to kolor gościnności.

 
3.      Setenil de las Bodegas
 
Setenil de las Bodegas to niesamowite białe miasto usytuowane na wzgórzach w kanonie rzeki Rio Trejo.

Znajdujące się w skałach domy powodują, że miejsce wygląda  niezwykle efektownie. Jednak może to również przyprawiać o przysłowiowy ból głowy. Szczególnie tych, którzy na co dzień mają „wzgórza na głowie”.

 

 
4.       Sidi bou Said
Jako najpiękniejsze miejsce rejonu basenu Morza Śródziemnego niewątpliwie uznać można Sidi bou Said. Niezwykle urokliwe miasto wygląda jak z najpiękniejszej pocztówki. Domy pomalowane na biało, drzwi i okiennice w kolorze niebieskim, do tego piękna architektura i niepowtarzalna roślinność. Zapierający dech w piersiach widok na morze, uroczy port i romantyczne uliczki sprawiają, że będąc w Tunezji, konieczne trzeba zobaczyć to miejsca.

               
 5.      Chefchaouen
 Marokańskie Chefchaouen nazwę swoją zawdzięcza wznoszącym się ponad miasto szczytom w kształcie kozich rogów (Jebel Ech-Chaouen). Niezwykły charakter nadają temu miejscu budynki w odcieniach niebieskiego. Ta unikatowość sprawia, że jest to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc w Maroku. Marokańska herbata, specjały tamtejszej kuchni, wąskie uliczki wśród błękitu domów zachęcają, by miejsce to odwiedzić i wracać przy każdej nadarzającej się okazji.

A to już wiesz?  PeBeKa rozpoczęła obchody górniczego święta

 
6.      Jodhpur
Innym „niebieskim miastem” jest Jodhpur w Indiach. Domy na ten kolor malują wyznawcy boga Brahma. Podstawowa atrakcja turystyczna jest więc spacer po błękitnym starym mieście. Jednak miejsce to słynie również ze wspaniałych zabytków. Imponujący Mehrangarh Fort z widokiem na panoramę Jodhpur, pałac Umaid Bhawan oraz tamtejsze świątynie to miejsca, które zdecydowanie są godne polecenia.

 
 7.       Piodao
 Na stoku góry Serra do Acor znajduje się najbardziej charakterystyczna wioska  Portugalii – Piodao. Domy wykonane są z miejscowego łupka, który nadaje im brązową barwę. Utrzymane w jednej tonacji budynki są uosobieniem ładu i porządku, jaki panuje w miasteczku.

 

8.      Longyearbyen
 W miejscu, gdzie żyją niedźwiedzie polarne i niemal przez cały rok panuje zima, wyłaniają się domy w rożnych odcieniach pomarańczy. Ociepla to surowy wizerunek miasta Longyearbyen, w którym temperatura zimą spada nawet do minus 46°C.

 
9.      Izamal
Izamal w Meksyku zwane jest „żółtym miastem” . To atrakcyjne turystycznie miejsce niegdyś zamieszkane było przez majów. Spacerując tamtejszymi uliczkami podziwiać można pozostałości po majańskich piramidach, malownicze fasady oraz kamienne kościoły.

 
10.  Collonges le Rouge
 Collonges le Rouge to francuskie miasteczko bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym i bardzo … czerwone. Domy wybudowane są z czerwonej cegły, co nadaje miejscu urokliwy klimat. Nie bez powodu więc miasteczko należy do stowarzyszenia Les Plus Beaux Villages de France czyli „najpiękniejszych wiosek Francji”.

Serwis www.Qtravel.pl jest odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników w zakresie prostej w obsłudze wyszukiwarki ofert turystycznych. Qtravel.pl to innowacyjne narzędzie do przeszukiwania ofert turystycznych największych organizatorów działających na rynku polskim. Opierając się na systemie wyszukiwania kontekstowego – poprzez wpisanie fraz – serwis Qtravel.pl pozwala w łatwy sposób odnaleźć interesującą ofertę. Qtravel.pl to również doradca i agent turystyczny, gwarantujący profesjonalną obsługę przed oraz posprzedażową.

A to już wiesz?  Cincinnati

Twórcą i właścicielem serwisu Qtravel.pl jest gdańska sp. z o.o. Q&Q.

< 239089" >

Źródło Qtravel. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy