Wiadomości branżowe

Polska coraz ważniejsza dla Best Western

Do zarządu Best Western Hotels na Finlandię, kraje bałtyckie i Polskę dołączył Daniel Łukaszewicz z Grupy Dobry Hotel. Jest on drugim Polakiem, po Andrzeju Wójciku z Satoria Group S.A., we władzach firmy. To kolejny dowód na umacnianie pozycji Polski jako strategicznego rynku dla inwestycji w branży hotelarskiej w tej części Europy. Zarząd Best Western Hotels Osuuskunta, lepiej znany pod

Do zarządu Best Western Hotels na Finlandię, kraje bałtyckie i Polskę dołączył Daniel Łukaszewicz z Grupy Dobry Hotel. Jest on drugim Polakiem, po Andrzeju Wójciku z Satoria Group S.A., we władzach firmy. To kolejny dowód na umacnianie pozycji Polski jako strategicznego rynku dla inwestycji w branży hotelarskiej w tej części Europy.

Zarząd Best Western Hotels Osuuskunta, lepiej znany pod międzynarodową nazwą Best Western Hotels Finland, Baltic States and Poland, powitał w kwietniu w swym składzie kolejnego Polaka. Daniel Łukaszewicz na co dzień jest Dyrektorem ds. Rozwoju Grupy Dobry Hotel. Obok Andrzeja Wójcika z Satoria Group S.A. stał się drugim przedstawicielem naszego kraju zasiadającym w siedmioosobowym zarządzie firmy.

Daniel Łukaszewicz jest absolwentem Politologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. Z Grupą Dobry Hotel współpracuje od 2009 roku. Początkowo jako właściciel firmy zewnętrznej świadczył dla gdańskiego operatora hotelowego usługi marketingowe. Od 2011 roku jest zatrudniony w Grupie na stanowisku Dyrektora ds. Rozwoju. W ramach swoich obowiązków uczestniczy między innymi we wdrażaniu międzynarodowych standardów Best Western w hotelach Grupy. Pod niebiesko-żółtym logo ta dynamicznie rozwijająca się polska sieć prowadzi trzy ze swoich siedmiu obiektów. W planach są dalsze wspólne inwestycje – jeszcze w maju zostanie otwarty hotel we Wrocławiu, a do końca roku w Krakowie. Obydwa obiekty będą pierwszymi w planowanej sieci pod nazwą „Q Hotel”.

Pierwszym Polakiem w zarządzie Best Western Osuuskunta był Andrzej Wójcik. Ten doświadczony manager od roku 1999 pełni funkcję wiceprezesa Satoria Group S.A. będącej drugim, obok Dobrego Hotelu, strategicznym partnerem międzynarodowej marki w naszym kraju. Grupa Satoria obecnie prowadzi siedem hoteli, z czego cztery pod szyldem Best Western (po dwa w Warszawie oraz Krakowie).

– W zarządzie Best Western Hotels na Finlandię, kraje bałtyckie i Polskę zasiadają wyłącznie inwestorzy naszych hoteli. Dzięki temu mamy pewność, że sieć rozwija usługi i procedury kluczowe z punktu widzenia ich działalności. Dodatkowym zyskiem dla całego regionu jest doświadczenie, jakie reprezentują polscy członkowie zarządu. To przedstawiciele najdynamiczniej rozwijających się sieci na rynku – mówi Saija Kekkonen, CEO sieci Best Western Hotels Osuuskunta na Finlandię, Kraje Bałtyckie i Polskę.

A to już wiesz?  Oszczędzaj i chroń środowisko z nowymi kubkami Starbucks® wielokrotnego użytku

Obecność dwóch przedstawicieli polskich inwestorów branży hotelarskiej w zarządzie jest odzwierciedleniem strategii sieci, dla której Polska jest obecnie jednym z najbardziej interesujących rynków. Pod marką Best Western prowadzonych jest w naszej części Europy 39 hoteli w trzech standardach: BEST WESTERN, BEST WESTERN PLUS i BEST WESTERN PREMIER. W Polsce znajduje się ponad połowa wszystkich obiektów.

– Polska to świetnie rozwijający się rynek, kluczowy dla Best Western w tym regionie. Przynależność do największej rodziny hotelowej na świecie i czerpanie z zebranych przez nas doświadczeń daje naszym partnerom w tym kraju dodatkową gwarancję powodzenia inwestycji – dodaje Gheorghe Cristescu, Dyrektor Best Western na Polskę.

O sieci Best Western

Best Western to największa na świecie rodzina hotelowa, do której należy obecnie ponad 4 000 hoteli w ponad 100* krajach na całym świecie. Działają one pod trzema markami: BEST WESTERN, BEST WESTERN PLUS oraz BEST WESTERN PREMIER. To, co łączy obiekty Best Western to jakość i standard obsługi klientów, wspólny system rezerwacyjny oraz programy sprzedażowo – marketingowe. Wszystkie hotele należące do sieci są niezależnie zarządzane i stanowią własność prywatnych inwestorów. Każdego dnia goszczą łącznie setki tysięcy gości. BW Hotels Osuuskunta, określany też jako Best Western Hotels Finland, Baltic States and Poland, jest siedzibą biura reprezentującego sieć Best Western w Finlandii, krajach bałtyckich oraz w Polsce.

* Liczby podane są w przybliżeniu i mogą ulegać zmianom.

Źródło Best Western Hotels Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy