Ciekawostki Z Polski

Najlepsi młodzi informatycy nagrodzeni

W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Odolanowie odbyło się dziś wręczenie nagród w międzyszkolnym konkursie „Bezpieczna sieć internetowa w domu”. To właśnie uczniowie z tej wielkopolskiej szkoły najlepiej rozwiązali konkursowe zadanie. Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz przedstawiciele władz samorządowych nagrodzili zwycięską drużynę gromkimi brawami.

– Wyniki konkursu przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania – mówił w trakcie uroczystości Karol Zapart, właściciel spółki Zapnet. – Okazało się bowiem, że gimnazjaliści nie tylko korzystają z dobrodziejstw internetu, ale także szybko uczą się trudnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem sieci.

To właśnie zabezpieczenie małej sieci domowej było zadaniem, z którym zmierzyli się uczestnicy konkursu. Uczniowie konfigurowali ustawienia punktów dostępowych do internetu, pracując na urządzeniach użyczonych bezpłatnie przez spółkę Zapnet. Najwięcej punktów (87,5 proc ze wszystkich możliwych do zdobycia) otrzymał zespół z odolanowskiego gimnazjum w składzie: Piotr Szewczyk i Szymon Kraska. Wynik ten zapewnił im zwycięstwo i główną nagrodę.

– W dowód uznania za wspaniałe wyniki chcielibyśmy nagrodzić zwycięski zespół zewnętrznymi dyskami twardymi a szkołę laptopem oraz bezpłatnym dostępem do internetu przez cały rok – mówił Karol Zapart do zebranych. – Ponadto wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursowych zmaganiach, otrzymają na pamiątkę pendrive’y o pojemności 2 GB oraz karty Wi-Fi.

Zwycięstwo w konkursie to nie jedyny sukces uczniów z Odolanowa. Drugi zespół z Gimnazjum im. Jana Pawła II zajął trzecie miejsce na podium.

– Jesteśmy dumni z tego, że w konkursie Zapnetu zwyciężyli nasi uczniowie – mówi Henryk Sztukowski, dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Odolanowie. – Pierwsza nagroda to dowód na to, że nasza młodzież jest dobrze przygotowana do życia w społeczeństwie informacyjnym i swobodnie korzysta z nowych mediów. Na sukces zapracowali przede wszystkim sami uczniowie. To również duża zasługa nauczyciela informatyki, pana Janusza Lizureja, a także rodziców, którzy wspierają swoje dzieci, umożliwiając im rozwijanie swoich zainteresowań. W tym roku nasza szkoła obchodzi 10-lecia, zwycięstwo naszej młodzieży jest wspaniałym zwieńczeniem tego jubileuszu.

Międzyszkolny konkurs informatyczny dla gimnazjalistów trwał od połowy listopada do 4 grudnia br. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół w dziesięciu miejscowościach w siedmiu wielkopolskich i dolnośląskich gminach. Większość zespołów pracujących pod opieką nauczycieli matematyki i informatyki poprawnie skonfigurowała sieć. – Do takiej sieci nie miałby dostępu nikt z zewnątrz, choćby nawet dysponował najlepszą kartą Wi-Fi. Z internetu mogliby korzystać wyłącznie użytkownicy ściśle określonych komputerów – podkreśla Karol Zapart.

Konkurs objęli honorowym patronatem włodarze pięciu gmin: burmistrz Milicza Tomasz Kasprolewicz, burmistrz Krotoszyna Julian Jokś, burmistrz Sulmierzyc Idzi Kalinowski, burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak oraz wójt gminy Sośnie Michał Wilczura.

Uroczystość wręczenia nagród była jednym z głównych punktów programu przedświątecznego spotkania opłatkowego w Gimnazjum w Odolanowie.

Szczegółowe wyniki konkursu można zobaczyć na stronie www.Zapnet.pl

Similar Posts