Poczta trzyma kciuki za olimpijczyków „Soczi 2014”

Z okazji rozpoczynających się XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Poczta Polska wprowadza dziś do obiegu znaczki okolicznościowe „Soczi 2014”. Znaczki będą uroczyście prezentowane w stolicy tegorocznych igrzysk.

Znaczki o nominałach 1,75 i 5 zł przedstawiają zawodników dyscyplin olimpijskich: skoków oraz biegów narciarskich. To dyscypliny, z których słyną polscy sportowcy, startujący także w tegorocznych zimowych igrzyskach.

- Znaczek Poczty Polskiej nawiązuje do atmosfery współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji. Autorka projektu, Agata Tobolczyk poprzez artystyczne środki przekazu przedstawiła ducha rywalizacji i sportowych zmagań - mówi Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca Dyrektora Biura Promocji i Marketingu w Poczcie Polskiej.

Emisja znaczków „Soczi 2014” ukazała się w nakładzie 150 000 sztuk.

Znaczki olimpijskie Poczty Polskiej są doceniane na arenie międzynarodowej. Świadczy o tym wyróżnienie, jakie otrzymał znaczek dokumentujący igrzyska w Turynie w 2006 roku nagrodzony złotym medalem "Prix Olimpia 2009" przez zajmującą się filatelistyką komisję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

W tym roku olimpijska emisja znaczków Poczty Polskiej będzie prezentowana przed gośćmi z całego świata w czasie gali polskiego dnia w Pałacu zimowym w Soczi.

Znaczki „Soczi 2014” są dostępne w internetowym sklepie Poczty Polskiej http://filatelistyka.poczta-polska.pl/sklep_pl/850,1,1000002074,18,18,28

 

Źródło Poczta Polska. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top