turystyka

Podróże na 7 kontynentów

Parki Narodowe USA
Inne oblicze Ameryki

Stany Zjednoczone nie kojarzą się z przyrodą i naturą. To dla nas wielkie miasta, wieżowce, ulice, korki, sklepy. Ewentualnie bogate suburbia lub nieprzyjemne zaułki biedniejszych dzielnic metropolii. A przecież dzika przyroda zajmuje ogromne połacie Ameryki: wybrzeża oceanów, jeziora, góry, jaskinie, prerie, równiny i pustynie. Czy wreszcie parki narodowe, chroniące to wszystko przed zniszczeniem i jednocześnie udostępniające turystom do podziwiania.

Mało kto wie, że USA to kolebka ochrony dzikiej przyrody. Kraj, gdzie narodziła się i pierwszy raz na świecie zrealizowała idea parku narodowego. Parki narodowe i rezerwaty przyrody Stanów Zjednoczonych pozwalają Europejczykowi zrozumieć ogrom i fenomen tego kraju.
„Nigdy nie zapomnę mojego pierwszego zetknięcia z przyrodą Stanów Zjednoczonych. Oczywiście dużo wiedziałam wcześniej, ale zupełnie innym przeżyciem jest zobaczyć te cuda na własne oczy” – wspomina Teresa Górecka, prezes LogosTour, biura turystyki od 10 lat organizującego wyjazdy do parków narodowych USA.
Olbrzymie przestrzenie, wciąż dzika natura, a pośród tego sieć highway’ów i miasta takie jak Las Vegas. Tam widać ile trudu kosztowało pokolenia Amerykanów zdobywanie dzikiego zachodu i… jak mało zostało z kultury rdzennych mieszkańców.
„Niezwykłe jest to, że możemy pić kawę na szczycie wieżowca, a za kilka godzin być na środku pustyni. I to też jest Ameryka” – mówi Teresa Górecka z LogosTour.
Aby zasmakować „innej Ameryki” wystarczy wyruszyć na południe od Los Angeles w kierunku Phoenix. Szybko zapomnimy o cywilizacji i przekroczymy wrota wyobraźni. Dalej czekają nas już tylko zachwyty.
W Parku Narodowym Drzewa Joshua można zobaczyć drzewo jucca zwane Joshua Tree i niezwykłe, formacje skalne jak słynna Skull Rock. Na Pustyni Sonora – saguaro, największe kaktusy świata, które osiągają 15 m wysokości, 8 ton wagi i wiek 200 lat!
Odwiedzamy sięgające początków XX w. miasteczko Sedona, z górującymi nad nim gigantycznymi czerwonymi górami. To miejsce kultu New Age i zapewne za 2 lata stanie się celem pielgrzymek, gdyż według tej filozofii w 2012 świat wejdzie w Erę Wodnika.
W Parku Narodowym Mesa Verde, na ziemi Indian Anasazi w ścianach skalnych zachowały się ruiny ich domostw sprzed ok. 800 lat! Pamiętajmy, że w Polsce murowane domy pojawiły się prawie 150 lat później!
Nad krawędzią Wielkiego Kanionu można podziwiać płynącą o 1500 m poniżej rzekę Kolorado, a w Dolinie Pomników znane z wielu filmów monumentalne czerwone góry o ściętych szczytach. Dużym przeżyciem jest też spacer wśród łuków skalnych w Arches National Park czy wizyta w Kanionie Bryce w Capitol Reef – parku narodowym na krawędzi obszernej, głębokiej doliny wypełnionej setkami ogromnych czerwonych kolumn skalnych.
Pośrodku bezkresnej pustyni stanu Nevada rozciąga się Park Narodowy Doliny Śmierci pełen słynnych miejsc: wyschnięte jeziora Racetrack Playa i Badwater, kolorowe skały Artists Palette, Ubehebe Crater liczący ok. 7 tys. lat czy Zabriskie Point znane z filmu Michelangela Antonioniego o tym samym tytule. W Parku Narodowym Yosemite, rosną natomiast słynne sekwoje – największe i najstarsze drzewa świata.
„Możliwość zetknięcia się z przepiękną przyrodą Ameryki to podróż, która pozostanie we wspomnieniach do końca życia” – mówi prezes Górecka z LogosTour. „Warto zobaczyć inne oblicze USA” – dodaje.

* * *
Podróże na 7 kontynentów z LogosTour!
LogosTour to polski lider w sektorze egzotycznych wyjazdów turystycznych. Biuro działa od 1981 roku i w ciągu blisko 30 lat z jego usług skorzystało już ponad 1 mln klientów. Co roku z LogosTour wyjeżdża ponad 30 tysięcy turystów.
LogosTour oferuje prawie 150 wyjazdów – do Europy, Azji, obu Ameryk, Afryki, Australii, na Antarktydę a także dookoła świata. Posiada bogatą ofertę wycieczek autokarowych i wczasów w najciekawszych miejscach Europy. Proponuje również pakiety Incentive, czyli wyjazdy motywacyjne dla firm.

  LogosTour Biuro Turystyki ZNP Sp. z o.o.
00-379 Warszawa, Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33
Infolinia 0801-011-864, e-mail: [email protected], www.logostour.pl

Parki narodowe USA z LogosTour
Informacje o wycieczce

LogosTour od 10 lat organizuje wyprawy do parków narodowych USA. Podczas wycieczki uczestnicy odwiedzają aż 9 parków narodowych i 3 rezerwaty.
„Choć wybór jest trudny, to staramy się pokazać najciekawsze i najbardziej znamienne pomniki przyrody Ameryki – mówi Teresa Górecka, prezes LogosTour.
Uczestnicy podczas podróży z LogosTour odwiedzają pustynie Mojave i stanu Nevada, Parki Narodowe Drzewa Joshua, Wupatki, Masa Verde, Arches, Capitol Reef, Kanionu Bryce, Zion, Doliny Śmierci, Yosemite oraz narodowe rezerwaty Kanionu Welnut, Krateru Zachodzącego Słońca i Doliny Pomników. Mogą zobaczyć Wielki Kanion, jezioro Powella, Arizonę, czerwone wzgórza, oryginalne formacje skalne, kaniony oraz kratery. Oglądają Joshua Tree, gigantyczne kaktusy saguaro, sekwoje w Kalifornii oraz wiele innych cudów flory i fauny.
Dla kontrastu wycieczki prowadzą też do kilku największych miast. „Chcemy by uczestnicy zaznali pełnego przekroju tego, co oferują Stany Zjednoczone” – mówi prezes Górecka z LogosTour.
Podróżnicy przyjeżdżają więc do Las Vegas, stolicy światowego hazardu i przejeżdżają przez Sedonę. Na koniec wyprawy docierają zaś do San Francisco by zobaczyć Golden Gate, chińską dzielnicę, dzielnicę portową i odbyć rejs po zatoce wokół Alcatraz. Odwiedzają portowe miasteczko Monterey oraz posiadłość magnata prasowego Williama Randolpha Hearsta zwaną La Cuesta Encantada. Spędzają też trochę czasu w Santa Monica, miasta znanego z życia nocnego i wielu atrakcji, zwłaszcza 3rd Street Promenade oraz molo – słynne Santa Monica Pieri. Wreszcie wracają do Los Angeles gdzie zwiedzają między innymi Universal Studios.
„To wspaniała wyprawa, wymaga jednak wyboru doświadczonego przewodnika. Pamiętajmy, że oddajemy w czyjeś ręce nie tylko nasze wakacje, ale i bezpieczeństwo” – przestrzega prezes Górecka.

***
Najbliższy wyjazd to znakomita propozycja na Majówkę: 22.04 – 07.05.2010.
http://www.logostour.pl/majowka

Terminy kolejnych wypraw do parków narodowych USA:
09.05-24.05.2010
28.05-12.06.2010
06.08-21.08.2010
22.08-06.09.2010
03.09-18.09.2010
10.09-25.09.2010
26.09-11.10.2010
01.10-16.10.2010
Więcej szczegółów na http://www.logostour.pl/index.php?id=168

Trasa:

LOS ANGELES – PARK NARODOWY DRZEWA JOSHUA – PHOENIX – SEDONA – NARODOWY REZERWAT KANIONU WALNUT – NARODOWY REZERWAT KRATERU SUNSET – PARK NARODOWY WUPATKI – PARK NARODOWY KANIONU KOLORADO – REZERWAT MONUMENT VALLEY – PARK NARODOWY MESA VERDE – PARK NARODOWY ARCHES – PARK NARODOWY CAPITOL REEF – PARK NARODOWY KANIONU BRYCE – PARK NARODOWY ZION – LAS VEGAS – PARK NARODOWY YOSEMITE – SAN FRANCISCO – MONTEREY – HEARST CASTLE – LOS ANGELES – SANTA MONICA

Dokładny program:

1 DZIEŃ
Zbiórka w porcie lotniczym im. F.Chopina w Warszawie, w terminalu 1 (stary), w hali odlotów – stanowisko LOGOSTOUR. Wylot do USA. Przylot do Los Angeles. Transfer do hotelu.
 
2 DZIEŃ        PARK NARODOWY DRZEWA JOSHUA – PHOENIX
Wyjazd z Los Angeles w kierunku Phoenix (Arizona). Przejazd przez pustynię Mojave. Krótki postój w Parku Narodowym Drzewa Joshua, gdzie można spotkać unikalne pustynne drzewo jucca, rosnące prawie tysiąc lat. Dalej podróż przez pustynię Sonora, słynącą z ogromnych kaktusów saguaro. Przejazd w okolice Phoenix.
 
3 DZIEŃ        SEDONA – KANION WALNUT – KRATER SUNSET – WUPATKI
Przejazd do Sedony, malowniczego miasteczka otoczonego czerwonymi skałami, o niezwykłych właściwościach. Następnie pobyt w Narodowym Rezerwacie Kanionu Walnut. Następnie postój w Narodowym Rezerwacie Krateru Zachodzącego Słońca, pokrytym lawą, przypominającą krajobraz księżycowy. Krótki postój w Parku Narodowym Wupatki.
 
4 DZIEŃ        PARK NARODOWY KANIONU KOLORADO
Przejazd do Parku Narodowego Grand Canyon. Spacer krawędzią kanionu do najbardziej malowniczych punktów widokowych, skąd można podziwiać płynącą 1500 metrów poniżej rzekę Kolorado.
 
5 DZIEŃ        JEZIORO POWELLA – MONUMENT VALLEY
Przejazd nad tamę i malownicze, sztuczne jezioro Powella, położone wśród skalistych gór o czerwonej barwie. Podróż przez pustynną Arizonę i tereny, które stanowią ojczyznę Indian Navajo. Pobyt w Dolinie Pomników (Monument Valley); znane z wielu filmów o Dzikim Zachodzie monumentalne wzgórza o ściętych szczytach i ceglastej barwie. Następnie przejazd przez miejsce, gdzie zbiegają się granice czterech stanów (Four Corners): Arizona, Utah, Kolorado i Nowy Meksyk.
 
6 DZIEŃ        PARK NARODOWY MESA VERDE – PARK NARODOWY ARCHES
Przejazd do niezwykłych ruin pozostałych po osadach, zamieszkanych przez Indian Anasazi – Mesa Verde National Park. Następnie przejazd do Parku Narodowego Łuków Skalnych (Arches National Park). Spacer wśród skalnych cudów natury.
 
7 DZIEŃ PARK NARODOWY CAPITOL REEF – PARK NARODOWY KANIONU BRYCE
Przejazd do Parku Narodowego Capitol Reef, utworzonego w miejscu imponującego uskoku skalnego. Następnie przejazd do Parku Narodowego Bryce Canyon, na krawędź głębokiej doliny, wypełnionej setkami czerwonych kolumn skalnych.
8 DZIEŃ        PARK NARODOWY ZION – LAS VEGAS
Przejazd do Parku Narodowego Zion, zielonej oazy w wąwozie rzeki Virgin. Następnie podróż do światowej stolicy hazardu – Las Vegas, w stanie Nevada. Wieczorny spacer po hotelach-kasynach, budowanych na wzór znanych zabytków światowych: piramida Cheopsa, Manhattan, wieża Eiffel’a, Wenecja, starożytny Rzym. Udział w ulicznych pokazach i atrakcjach.
 
9 DZIEŃ        PARK NARODOWY DOLINY ŚMIERCI
Przejazd przez bezkresną pustynię stanu Nevada. Krótki pobyt w Parku Narodowym Doliny Śmierci (Death Valley National Park), gdzie w głębokiej depresji znajduje się najgorętsze miejsce na kuli ziemskiej.
 
10 DZIEŃ      PARK NARODOWY YOSEMITE
Przejazd do Parku Narodowego Yosemite, gdzie rosną najstarsze i największe na świecie drzewa – gigantyczne sekwoje. Spacer po malowniczym wąwozie Yosemite, z licznymi wodospadami, granitowymi monolitami, bujną roślinnością.
 
11 DZIEŃ      SAN FRANCISCO
Przejazd do San Francisco. Całodzienne piesze zwiedzanie miasta: most Golden Gate, znana z filmów spadzista uliczka o ośmiu zakrętach. Spacer po dzielnicy chińskiej. Czas wolny w dzielnicy portowej Fisherman’s Wharf. Dla chętnych: fakultatywny rejs po zatoce San Francisco, podczas którego opływa się wyspę Alcatraz, gdzie znajduje się byłe więzienie (cena ok. 25 USD).
 
12 DZIEŃ      MONTEREY
Przejazd na południe. Po drodze Dolina Krzemowa. Postój w Monterey i spacer po odrestaurowanej części portowej. Następnie przejazd wokół skalistego półwyspu, malowniczą drogą 17-Miles Drive.
 
13 DZIEŃ      HEARST CASTLE
Przejazd do zamku Williama R. Hearsta z 165 pokojami, wypełnionego skarbami przywiezionymi z Hiszpanii, Włoch, Francji, Grecji, Egiptu i innych zakątków świata.
 
14 DZIEŃ      SANTA MONICA – LOS ANGELES
Zwiedzanie Los Angeles. Przejazd do leżącej nad oceanem miejscowości Santa Monica. Popołudniowy spacer po gwarnym deptaku; malownicze molo i promenada obsadzana palmami, znana z wielu filmów. Czas za zakupy pamiątek lub markowych towarów.
 
15 DZIEŃ       LOS ANGELES
Rano czas wolny albo fakultatywnie krótka wizyta w Universal Studios, filmowym parku rozrywki, ujawniającym kulisy kręcenia filmów. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.
 
16 DZIEŃ
Przylot do Warszawy

* * *
Podróże na 7 kontynentów z LogosTour!
LogosTour to polski lider w sektorze egzotycznych wyjazdów turystycznych. Biuro działa od 1981 roku i w ciągu blisko 30 lat z jego usług skorzystało już ponad 1 mln klientów. Co roku z LogosTour wyjeżdża ponad 30 tysięcy turystów.
LogosTour oferuje prawie 150 wyjazdów – do Europy, Azji, obu Ameryk, Afryki, Australii, na Antarktydę a także dookoła świata. Posiada bogatą ofertę wycieczek autokarowych i wczasów w najciekawszych miejscach Europy. Proponuje również pakiety Incentive, czyli wyjazdy motywacyjne dla firm.

 LogosTour Biuro Turystyki ZNP Sp. z o.o.
00-379 Warszawa, Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33
Infolinia 0801-011-864, e-mail: [email protected], www.logostour.pl

hastagi na stronie:

#www logostour pl #na jakim kontynencie rosną sekwoje #kaktus pustynny #Kanion Bryce #logostours #na jakim kontynencie rośnie sekwoja #kaniony #sekwoja czy rosnie w hiszpani #sekwoja kontynent #sekwoje kontynent

Similar Posts