Ciekawostki

Na głupie pytania są głupie odpowiedzi!

Zastanawiające jest to, ile codziennie pada na całym świecie głupich pytań. Ile jest w ogóle mało rozgarniętych, żeby nie powiedzieć brzydko, że „głupich”, ludzi. I to już nie tylko ten słynny stereotyp, jakoby było to wyłącznie domeną blondynek.

głupie odpowiedzi

Teraz swoją niewielką erudycją wykazują się dosłownie wszyscy – starcy, kobiety, mężczyźni, a nawet ludzie wykształceni, naukowcy, o których zwykło się mówić, że wiedzą wszystko, toteż nie mogą mieć problemów z układaniem swoich spraw spornych do objaśnienia.

A poza tym – skoro „wiedzą wszystko”, to nie muszą w ogóle pytać, wystarczy, że odpowiadają. Tymczasem nie. Wszyscy jesteśmy identyczni pod tym względem, że w jakimś momencie życia, czy to przypadkowo, czy celowo w celu wywołania żartu jesteśmy w stanie palnąć takie głupoty, które nawet największym mędrcom się nie śniły.

Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Obojętnie, czy było to zamierzone, czy się sami wprowadziliśmy w zakłopotanie pytając o coś niestosownego, najlepiej to od razu obrócić w żart. Oczywiście, nie zawsze się to uda, bo jeśli owe pytanie czy sugestia była wyjątkowo niesmaczne, które uraziły kogoś, to nie ma rady. Zamiast dowcipkować i brnąć dalej w swoim braku taktu i wyczucia sytuacji, trzeba po prostu przeprosić. Nie trzeba też od razu ostentacyjnie obnosić się ze swoją skruchą – wystarczy krótkie, ale szczere magiczne, znane chyba każdemu, słowo. Tak się dzieje na przykład w sytuacjach, gdy zaczniemy temat o czymś niewygodnym, bolesnym lub przywołującym niemiłe doświadczenia, na przykład śmierć kogoś bliskiego podczas jakiejś imprezy, na której wszyscy chcą się dobrze bawić i zapomnieć o tym wszystkim, co złe, albo na przykład zagadniemy o to, dlaczego kogoś opuścił mąż w sytuacji, gdy sama zainteresowana jest w trakcie „rekonwalescencji” i zabliźniania ran.

Jeżeli od samego początku nie mamy takiego wyczucia, co można powiedzieć przy kimś, a czego nie, to już chociaż, gdy już wpadniemy w tego typu zakłopotanie, wyjdźmy z tej sytuacji przynajmniej trochę ze klasą.
Marta Akuszewska

hastagi na stronie:

#najlepsza odpowiedź śmieszne #śmieszne problemy ludzi #śmieszne problemy i odpowiedzi #najlepsze odpowiedzi na pytania #śmieszne pytania i odpowiedzi #głupie ciekawostki #głupie pytania i głupie odpowiedzi #najlepsze pytania i odpowiedzi #śmieszne problemy #głupie pytania i odpowiedzi na forach

Similar Posts